zdroj. Usmívající se

Závod MotoGP v Německu vyhrál Pedrosa, Stoner před cílem upadl

8. července 2012 v 16:10 | Růžové Kotě |  Zajímavosti
Dnes 12:33 - Sachsenring
Španěl Dani Pedrosa vyhrál na Sachsenringu Velkou cenu Německa silničních motocyklů. V souboji o vítězství v kategorii MotoGP upadl jeho největší soupeř Casey Stoner z Austrálie v poslední zatáčce. Český jezdec Karel Abraham kvůli zraněné ruce nestartoval.
Španěl Dani Pedrosa vyhrál Velkou cenu Německa v kategorii MotoGP

Vedoucí dvojice měla v závěru závodu před soupeři k dobru bezmála čtvrt minuty. Úřadující mistr světa Stoner jel na druhé pozici a útočil na průběžné prvenství v šampionátu.

V zatáčce mu však stroj podklouzl a Australan v pořadí MS naopak klesl z druhého na třetí místo právě za Pedrosu, který na Sachsenringu obhájil loňské vítězství. Dál vede Španěl Jorge Lorenzo, jenž v Německu dojel druhý.

Abraham kvůli poraněné ruce vynechal třetí závod šampionátu za sebou. Do bojů o body v MotoGP by chtěl opět zasáhnout v příštím týdnu ve Velké ceně Itálie.

Závod Moto2 vyhrál vedoucí muž MS Španěl Marc Márquez, jezdci Moto3 včetně Jakuba Kornfeila měli vyrazit na trať ve 14:30. Start závodu byl ale kvůli nepříznivému počasí odložen.

GP Německa na Sachsenringu, závod MS silničních motocyklů:
Moto2:
1. Márquez (Šp./Suter) 41:32,467, 2. Kallio (Fin./Kalex) -2,093, 3. De Angelis (San Mar./Suter) -2,567, 4. P. Espargaró (Šp./Kalex) -5,990, 5. Lüthi (Švýc./Suter) -6,139, 6. Corsi (It./FTR) -11,051.
Průběžné pořadí MS (po 8 ze 17 závodů): 1. Márquez 152, 2. P. Espargaró 109, 3. Lüthi 107, 4. Iannone (It./Speed Up) 104, 5. Redding (Brit./Kalex) 86, 6. Kallio 72.
MotoGP:
1. Pedrosa (Šp./Honda) 41:28,396, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -14,996, 3. Dovizioso (It./Yamaha) -20,669, 4. Spies (USA/Yamaha) -20,740, 5. Bradl (Něm./Honda) -27,893, 6. Rossi (It./Ducati) -28,050.
Průběžné pořadí MS (po 8 z 18 závodů): 1. Lorenzo 160, 2. Pedrosa 146, 3. Stoner (Austr./Honda) 140, 4. Dovizioso 92, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) 85, 6. Rossi 71, ...21. Abraham (ČR/Ducati) 4.